Comments are off for this post

Owocnych rekolekcji!

W ubiegłą sobotę, 17. czerwca w parafii św Andrzeja w Zabrzu odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który zarazem był czasem rozesłania przed rekolekcjami letnimi. Mimo, że tego dnia pogoda nie dopisywała – dzień wspólnoty był wspaniała okazją, by spotkać się we wspólnocie i razem uwielbiać Pana Boga.
Spotkanie rozpoczęło od Eucharystii, której przewodniczył o. Hubert Lupa, wieloletni współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego. Po Mszy odbył sie obrzęd przyjęcia małżeństw po okresie pilotażu do Domowego Kościoła i
odpowiednie materiały formacyjne trafiły do osób odpowiedzialnych za poszczególne turnusy rekolekcji Ruchu Światło-Życie.
Następnie przewidziany był piknik i koncert uwielbienia, prowadzony przez rożne diakonie naszej diecezji. Podczas koncertu nie tylko prosiliśmy Pana Boga, aby ten czas rekolekcji był owocny, ale także uwielbialiśmy Go – na rożny sposób. Po raz kolejny też – tego nigdy nie jest za mało – mogliśmy usłyszeć o tym jak kocha i podnosi człowieka z jego upadków. Koncert został uwieńczony krótką adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego błogosławieństwem.
Rozesłanie było wydarzeniem wprowadzającym nas w rozpoczynające się już w przyszłym tygodniu oazy wakacyjne, które są przecież bardzo ważne – bo wieńczą całoroczną formacje Ruchu Światło-Życie. Pamiętajmy o modlitwie, za diakonie, uczestników – aby Oazy były prawdziwie Bożym czasem.
Artykuł w Gościu: tutaj.

Comments are closed.