Comments are off for this post

Weekend dla ewangelizacji

Miniony weekend dla naszej diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji był pracowity. Miały miejsce dwa wydarzenia, na które Pan Bóg przyprowadził naprawdę wielu różnych ludzi. On po prostu przerósł ludzkie oczekiwania.

W ubiegłą sobotę z Bytomskim Centrum Kultury został wyświetlony pokaz filmu „War Room. Siła modlitwy”. Projekcja zgromadziła w sali prawie 500 osób, co jak przyznają zgodnie członkowie Diakonii – jest efektem misternego, Bożego działania. Film nie był celem samym w sobie, ale jego tematyka i wygłoszone później świadectwa były zachętą, by dać się Jezusowi prowadzić, – w codzienności, w pracy, w relacjach rodzinnych.

W niedzielę natomiast odbyła się w parafii św. Andrzeja w Zabrzu pierwsza taka w naszej diecezji „randka w kościele”. Pomysł został zaczerpnięty z działań katowickiej Diakonii Ewangelizacji, organizującej już takie wydarzenia. Zgromadziło się ponad 40 par, małżeństwa, narzeczeni i zakochani, w specjalnie przygotowanych warunkach. Udekorowany kościół, świeczki, kwiaty, a nawet skrzypce, wszystko po to, by stworzyć odpowiednią atmosferę spotkania. Randka odbyła się pod hasłem „Zimny kaloryfer. Jak dbać o ciepłe relacje w małżeństwie?”. Była więc okazja, żeby wyrazić sympatię i podziw dla swojej ukochanej osoby podczas warsztatów (spróbować docenić i dostrzec to, czego na co dzień być może się nie dostrzega), usłyszeć konferencje i świadectwa. Była również możliwość pomodlenia się za tą drugą osobę (to również ten aspekt, o którym się zapomina, a który w małżeństwie jest przecież bardzo ważny).  Widok zakochanych, modlących się za siebie – poruszał serce.

Te wydarzenia były dla Diakonii czasem niesamowitej radości – spotkania z drugim człowiekiem, stworzenia okazji, aby móc się Panem Bogiem dzielić, a także – doświadczenia Jego prowadzenia i opieki. On się troszczy i bez Niego naprawdę nic nie da się zrobić.

Pokaz filmu i „Randka w kościele” już były. Ale Pan Bóg ciągle daje nowe rzeczy, w które można się angażować. We wtorek, 20 lutego o godzinie 19 w salkach przy parafii św. Franciszka startuje Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to wydarzenie współtworzone przez część Diakonii Ewangelizacji. Zaproszenie na SOW kierowane jest do ludzi, chcących po prostu pogłębić swoją wiarę i zakochać się w Jezusie – albo na nowo zachwycić się Nim.

W przyszły weekend natomiast (24 – 26 lutego) Marzena i Maciek Petelowie poprowadzą warsztaty dla rodziców „Twój nastolatek potrzebuje Ciebie”- o miłości, budowaniu relacji, stawianiu granic. Zajęcia odbędą się centrum formacyjnym „Theotokos”, obok osiedla Kopernik, w Gliwicach. Artykuł w Gościu Niedzielnym.

Randka w Gościu Niedzielnym.

War room w Gościu Niedzielnym.

 

Comments are closed.