Comments are off for this post

Stolica wolności

23. września odbyło się wydarzenie Świadek Wolności, zorganizowane przez Ruch Światło-Życie w ramach kampanii społecznej „Nie piję, bo kocham”, będącej odpowiedzią ruchu na  uchwałę Sejmu z marca br. w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu. Spotkanie odbyło się na Placu Piłsudskiego w Warszawie i naszej diecezji oczywiście nie mogło tam zabraknąć!
Wszyscy byliśmy pod wrażeniem organizacji i rozmachu całej imprezy. Na głównej scenie nieustannie coś się działo: koncerty takich artystów jak m.in. Arkadio, Arka Nowego, czy New Life’m, na których dobrze bawiła się zarówno młodsza jak i starsza publiczność, wypowiedzi znanych osób, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli prawdziwej wolności i chcą się tym dzielić z innymi.
Oprócz tego na placu rozstawione były specjalne namioty tematyczne, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie- namiot, w którym odbywały się różnego rodzaju debaty, namiot poświęcony Janowi Pawłowi II, interaktywny namiot ukazujący drogę wolności i życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego- założyciela naszego  ruchu, czy też namiot ewangelizacji, gdzie każdy mógł nagrać swoje świadectwo, a osoby chętne do ewangelizowania innych mogły się zarejestrować i uzyskać specjalny identyfikator  oraz posilić się drożdżówką i butelką wody. Jednak najbardziej kluczowy w tym wszystkim był Namiot Miłosierdzia, gdzie przez cały czas trwania wydarzenia, wystawiony by ł Przenajświętszy Sakrament. Bo przecież wszystkie te atrakcje byłyby niczym bez Jego obecności i działania .Występy na scenie mogą poruszać, konferencje i świadectwa zmuszać do refleksji, ale przecież nic nie zastąpi spotkania z Żywym Bogiem twarzą w twarz. I nawet koncert odbywający się zaraz obok  nie był w stanie zakłócić chwili adoracji, a dzięki głośnej muzyce, dla wielu osób  możliwe było przystąpienie do sakramentu spowiedzi  w tym samym namiocie. Namiocie, który ani na chwilę nie pozostawał pusty, co pokazuje jak wiele osób potrzebowało takiego osobistego spotkania. Wobec Jezusa czekającego na Ciebie na środku placu nie można przejść obojętnym.
Całe wydarzenie zakończyło się radosnym koncertem uwielbienia.  Ilość osób biorących w nim udział pokazała jak ważna jest dla współczesnych ludzi kwestia wolności, zwłaszcza jeżeli podejmuje się jej temat w miejscu tak znaczącym, jak Plac Piłsudskiego w Warszawie. Dumą napawa fakt, że to właśnie Ruch Światło-Życie był odpowiedzialny za  organizację tego niezwykłego spotkania. Osobiście uświadomiłam sobie, jak ważne  jest szerzenie Nowej Kultury i  na czym powinno polegać- przede wszystkim na byciu świadkiem wolności, którą daje nam Chrystus. Prawdziwej wolności, której gwarancją jest Jego nieskończona miłość do nas. O czymś takim trzeba świadczyć i to nie tylko przy okazji wielkich masowych eventów, ale każdego dnia.  W końcu serce każdego  z nas może stać  się stolicą wolności dla innych.

Zapraszamy do obejrzenia video #PogodnyOnline poświęconemu wyjazdowi do Warszawy.

 

Dominika Kłos

Comments are closed.