Comments are off for this post

Słowo zachęty na Triduum Paschalne

Uczniowie zapytali Jezusa: Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali Paschę do spożycia? On odrzekł: Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka, i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami. Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę.

<<Mt 26, 17-19>>

Kochani, ”budowniczowie oaz”;

zgromadzeni we wspólnotach Dzieci Bożych, wspólnotach młodzieżowych, wspólnotach dorosłych oraz Kręgach Domowego Kościoła, wierzę, że te słowa o przygotowaniu Mu Paschy Pan Jezus kieruje dzisiaj do każdego z nas.

Dobiega końca czas Wielkiego Postu, czas pustyni, inny niż dotychczas, chyba większej niż dotąd pustyni; samotności, odizolowania, zamknięcia, ataku wirusów, braku swobody poruszania się, coraz większych ograniczeń, zagrożenia, braku Mszy, Komunii i Spowiedzi sakramentalnych…

Wierzę, że w tym trudnym czasie bardziej jeszcze udało się Wam doświadczyć działania i bliskości Boga oraz dobrodziejstwa oaz, które tworzycie na pustyni tego świata.

Teraz jednak przychodzi nam opuścić pustynię i wejść do Ziemi Obiecanej, towarzysząc Jezusowi, który jest jedyną drogą do Ojca, w Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu. To właśnie jest Święte Triduum Paschalne, które za chwilę rozpoczynamy. Znowu okoliczności zewnętrzne, wydawałoby się, że temu nie sprzyjają. Ale tylko pozornie, bo trwając w osamotnieniu kwarantanny, z dala od splendoru pięknej liturgii i bogato ozdobionej świątyni, jeszcze bardziej możemy się jednoczyć z Jezusem, który …Nie miał wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic. <<Iz 53, 2b-3>>

Z serca więc błogosławię i jednoczę się z Wami na modlitwie i w przeżywaniu w Domowych Kościołach, zbliżających się świętych misteriów.

Mogą w tym pomóc oczywiście przeróżne transmisje on-line, ale zachęcam również do skorzystania z pomocy multimedialnych, których w sieci pełno. Polecam m.in.: http://www.oaza.pl/pascha-z-ojcem/ http://krakow.oaza.pl/2020/04/01/triduumwdomu/ https://holyweek.pl/wielkanoc/wielka-sroda/

Szczególną pamięcią, sercem i modlitwą otaczam wszystkich przygotowujących się do III stopnia. Dziękuję wszystkim z Was, którzy w Wielkim Poście i w czasie trwającej pandemii podejmowaliście różne inicjatywy wewnątrz Ruchu, ale i poza dając świadectwo wiary. Dziękuję duszpasterzom i odpowiedzialnym, którzy staraliście się modlitewnie i multimedialnie gromadzić powierzone Wam osoby, troszczyć się o nie i dodawać otuchy, towarzyszyć. Wzruszam się tym bardzo i cieszę niezmiernie.

Idźcie Przygotować Jezusowi Paschę.

Pozdrawiam.

Ks. Piotr Dyduch

Moderator Diecezjalny

Comments are closed.