Comments are off for this post

Rozesłanie 2016 „W mocy uwielbienia”

11 czerwca odbył się w parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach Dzień Wspólnoty. Był to ostatni taki dzień w kończącym się już roku formacyjnym, kiedy to – przed rekolekcjami letnimi – spotkaliśmy się wszyscy w tak wielkim gronie.

 

Coroczne rozesłanie jest zawsze czasem radości, ogromnej wdzięczności za wszystko, co za nami, ale również nadziei i oczekiwania na to, co przed nami. Tak było i tym razem. Wspólnoty Oazy młodzieżowej i Domowego Kościoła spotkały się na wspólnej Eucharystii, a następnie razem uwielbiały Pana Boga, w Jego ogromnych dziełach. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim posługującym w tym roku na rekolekcjach letnich i otwiera serca uczestników, na to, co On chce w nich zdziałać. I jak powiedział nasz moderator diecezjalny ks. Marek Olekszyk podczas homilii, służmy sobie nawzajem, nie marnując przy tym prostych, codziennych do tego okazji. Podczas Eucharystii jak i wspólnego uwielbienia śpiew prowadziła nasza utalentowana Diecezjalna Diakonia Muzyczna.

Po wspólnej modlitwie zebrani udali się do „Ogrodu Farskiego”, aby ucieszyć się wspólnym przebywaniem razem, spotkać nowych ludzi, lub tych dawno niewidzianych, a ostatecznie zjeść pyszną kiełbasę z grilla i ciasto.

W tym roku był to również czas, aby ogłosić pewne zmiany. Pragniemy w związku podziękować ks. Markowi Olekszykowi za sprawowaną przez 4 lata funkcję moderatora diecezjalnego Ruchu Światło–Życie. Za oddane temu serce i ogromną życzliwość. Od 1 września dany urząd obejmie ks. Piotr Dyduch, któremu gratulujemy, życzymy, aby była to okazja do jeszcze większego rozkochania się w Ruchu i zapewniamy o modlitwie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia: galeria.

Magdalena Starzec

Comments are closed.