Comments are off for this post

Otworzysz?

W dniach od 22 do 28 stycznia w Olsztynie odbyła się Oaza Ewangelizacji dla młodzieży organizowana przez Diakonię Ewangelizacji naszej diecezji. Młodzi zebrali się w ośrodku przy ulicy Świętej Puszczy, aby razem, we wspólnocie spędzić tydzień ferii. Była to przede wszystkim niesamowita okazja do tego, by otworzyć serce na Pana Jezusa. Chodziło o spotkanie z  kochającym Bogiem, przemieniającym serce człowieka.

Podczas wyjazdu każdemu dniowi towarzyszyły różne postaci, które doświadczyły takiego spotkania. Uczestnicy, podążając za historiami biblijnymi, mogli sami spotkać Żywego Boga, obecnego w ich życiu.

Młodzież gościła u siebie w tym czasie ks. Janusza Czenczka, który opowiadał o ludzkiej, prostej, codziennej świętości i o demaskowaniu bożków w życiu. Grupa rekolekcyjna odwiedziła również Małe Siostry Baranka. W Choroniu, nieopodal Olsztyna znajduje się jedyny taki Mały Klasztor w Polsce. Siostry urzekają swoim ubóstwem, gościnnością i szczęściem płynącym z głoszenia Ewangelii, – od drzwi do drzwi.

Oaza Ewangelizacji była też okazją do prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem, tworzenia się pięknych relacji pomiędzy uczestnikami. Sprzyjały temu podchody na zamku olsztyńskim, wspólne łyżwy, sanki, pogodne wieczory, tańce, czy wyprawy przez las.

Nie sposób w kilku zdaniach streścić tego tygodnia. Pan Bóg bardzo prowadził, dotykał serc, bardzo błogosławił. Godzina świadectw w dniu wyjazdu, podczas której młodzież dzieliła się swoimi doświadczeniem Boga w tym czasie była prawdziwym świadectwem Jego działania. Uczestnicy ciągle się tym dzielą i nadsyłają swoje świadectwa – niektóre z nich są już dostępne do przeczytania w sieci. Wniosek nasuwa się jeden. Pan Bóg pragnie każdego człowieka. I właśnie wychodzi Ci na spotkanie i delikatnie puka do serca. I tylko do Ciebie należy decyzja, czy Mu otworzysz.

Zapraszamy do galerii, filmiku oraz świadectw uczestników rekolekcji.

 

Maggie, DDE

Comments are closed.