Comments are off for this post

Miłość w czasach zarazy

Szyją maski, drukują przyłbice i dowożą posiłki seniorom. Członkowie Domowego Kościoła rejonu zabrzańskiego we współpracy z Caritasem parafii pod wezwaniem św. Anny i św. Andrzeja w Zabrzu oraz wolontariuszami wspólnie walczą z koronawirusem. 

Zaczęło się od zauważenia potrzeby. Tego słowem i życiem uczył  Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. W ostatnich dniach również papież Franciszek przypomniał, że większym niebezpieczeństwem od koronawirusa jest wirus egoizmu i obojętności. Oazowicze i inni ludzie dobrej woli postanowili zakasać rękawy i ruszyć z pomocą.

Ruch Światło-Szycie

Szybko znaleźli się pierwsi chętni do szycia maseczek. Niedługo później dołączyli wolontariusze, którzy korzystając z drukarek 3D rozpoczęli produkcję przyłbic ochronnych.

Ponad 600 masek trafiło już do kilku placówek na terenie Zabrza, Gliwic i Świętochłowic. Ze środków ochrony korzystają pracownicy Szpitala Miejskiego i Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Maski trafiły też do Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gliwicach oraz Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Świętochłowicach.  

„Maseczki są super. Przydadzą się. Dziękujemy!” napisali w odpowiedzi lekarze i pracownicy placówek, do których trafiły dary. Organizatorzy akcji nie zwalniają tempa i planują szyć dalej.  

Głodnych nakarmić

#PosiłekDlaSeniora to hasło kolejnej akcji. Na czym polega? Najstarszym mieszkańcom Zabrza są dowożone ciepłe posiłki. Część z nich jest bezpłatna. Co ważne, inicjatywa jest organizowana wspólnie z lokalną restauracją. Dzięki współpracy wspierani są nie tylko seniorzy, ale także pracownicy gastronomii, którzy również są obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Jak mówią organizatorzy akcji: „to podwójna pomoc”.

Jak pomóc?

-Finansowo:
Wpłaty na posiłki dla seniorów z Zabrza: https://zrzutka.pl/aun5kn
(każde 10 zł to jeden dwudaniowy obiad)

Nr konta do wpłat na zakup materiałów do szycia lub gotowych maseczek:
DK 17 1020 2401 0000 0402 0516 3078 PKO BP z opisem „Środki ochrony dla szpitali – wirus”.

-Jako wolontariusz:
Potrzeba osób do szycia maseczek i rozwożenia posiłków. Jeśli ktoś posiada drukarkę 3D można włączyć się w akcję drukowania przyłbic ochronnych.

Osoby, które chcą pomóc proszone są o kontakt pod nr telefonu: 695 755 676

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie akcje są realizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Podziękowanie

„To bardzo ważne inicjatywy, dlatego wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. Takimi działaniami pokazujecie, że żyjecie Ewangelią na co dzień, tak naturalnie, po prostu, że jej światło staje się Waszym życiem, że Jezus jest Waszym życiem, a Oaza to nie teoria i piękne słowa, ale konkretne czyny miłości zakorzenione w Jezusie.”  mówi ks. Piotr Dyduch, moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie diecezji gliwickiej.  

Link do artykułu w Gościu Niedzielnym:
https://gliwice.gosc.pl/doc/6268480.Domowy-Kosciol-tez-pomaga

Comments are closed.