Comments are off for this post

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Na tym polega istota miłości, żeby posiadać siebie przez nieustanne czynienie daru z siebie
ks. F. Blachnicki

Szczęść Boże!

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypada 25 marca, Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. To dobra okazja, by zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych – dzieci nienarodzonych. Z całego serca zachęcam Was; rodziny zgromadzone w kręgach Domowego Kościoła oraz osoby tworzące oazowe wspólnoty młodzieżowe i wspólnoty dorosłych, do przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy, od 25 marca do 25 grudnia. Powstała po Objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej, która przynaglała do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce.
Wierzymy, że ten osobisty, bezinteresowny dar modlitwy, ofiary i postu wyprasza łaskę i ochronę dla dzieci poczętych jeszcze nienarodzonych oraz ich rodziców, ale także uszlachetnia nasze dusze i może stać się czynnikiem do odrodzenia modlitwy rodzinnej.

Jako Ruch Światło–Życie naszej diecezji pragniemy symbolicznie złożyć w darze dziękczynnym zebrane deklaracje duchowych adopcji na ręce bpa Jana Kopca podczas Mszy św. z okazji 100. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Msza Św. zostanie odprawiona 27 marca o godz. 18 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.
Uroczyste Akty przystąpienia do Duchowej Adopcji odczytają i złożą Pary Rejonowe oraz Przedstawiciele poszczególnych wspólnot.

Dlatego też gorąca prośba do wszystkich tych, którym serce podpowiada podjęcie takiego dzieła i wyrzeczenia, aby gdy podejmą taką decyzję, pobrali deklaracje np. z
https://duchowaadopcja.pl/
lub
https://www.duchowa-adopcja.pl/documents/2974.pdf
i poinformowali o tym fakcie swoich animatorów, pary prowadzące czy też liderów grup do 20 marca 2021 roku, a ci, aby przekazali zebrane informacje parom rejonowym do 21.03.2021.
Jeszcze raz gorąco zachęcam i z serca błogosławię; Niech Pan błogosławi wszystkim Waszym wyborom i prowadzi w trudach codzienności.

Ks. Piotr Dyduch
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Gliwice

Comments are closed.