Zaproszenie

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej, to zapraszamy Cię (tak, właśnie Ciebie) na rekolekcje Oazy Dzieci Bożych. Rekolekcje, jak się z pewnością domyślasz, są czasem przeznaczonym na spotkanie z Panem Bogiem. My chcemy Ci pokazać, że Pana Boga można spotkać nie tylko podczas modlitwy, ale także w każdym Jego stworzeniu, przede wszystkim w drugim człowieku. Pomagając mu, rozmawiając z nim również możesz zbliżyć się do Boga. Zapraszamy Cię do spędzenia z nami 2 tygodni wakacji w nieco inny sposób: bez komputera i komórki. Zapraszamy Cię na Oazę Dzieci Bożych!

Dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać się na rekolekcje? Powodów jest bardzo dużo, ale żeby nie zniechęcić Cię do czytania wymienimy tylko kilka najważniejszych:

 1. będziesz mieć okazję spotkać osoby w Twoim wieku, które wybrały taki sam sposób spędzenia wakacji – już coś Was łączy, a z pewnością znajdziecie więcej wspólnych cech i w ten sposób powiększa się Twoje grono znajomych,
 2. znajdziesz czas na lepsze poznanie Pana Boga,
 3. masz możliwość spędzenia czasu poza domem (bez rodziców  ), ale z ludźmi, którzy zapewnią Ci odpowiednią opiekę),
 4. rekolekcje to także czas dla drugiego człowieka, nie zabraknie więc wspólnych zabaw, gier, wycieczek, będzie więc szansa na aktywny wypoczynek,
 5. pierwsze rekolekcje oazowe bardzo często są początkiem wspaniałej drogi w Ruchu Światło – Życie. My tak zaczynaliśmy, dlatego możesz nam zaufać – WARTO pojechać!

Na czym to polega?

Oaza Dzieci Bożych to 15 dni, w czasie których jest miejsce na wspólną modlitwę, Eucharystię, zabawę, spotkania w małych grupach, śpiew i posiłki oczywiście (bo najedzone dziecko Boże to zadowolone dziecko Boże). Aby dobrze nam się razem żyło przez te dwa tygodnie, będziemy wspólnie troszczyć się o przygotowanie Eucharystii, o porządek wokół nas i o to żeby nikt nie chodził głodny  .

Co ze sobą zabrać?

Ponieważ rekolekcje to czas rozwoju duchowego, ale i wypoczynku, dlatego trzeba ze sobą zabrać:

 • Pismo Święte,
 • modlitewnik – np. „Droga do nieba”,
 • różaniec,
 • śpiwór,
 • zmienne obuwie (do chodzenia po ośrodku)…
 • …a także obuwie do chodzenia po górach,
 • coś „od deszczu”.

Bardzo ważny jest również właściwy strój na liturgię:

 • dziewczyny – odpowiedniej długości spódnica (nie za krótka!), a także bluzki z przyzwoitym dekoltem, aby podkreślić godność uczestnictwa w liturgii
 • chłopcy – długie spodnie

Chcemy, byście skorzystali jak najlepiej z pobytu w górach, dlatego mile widziane są również: piłki, skakanki, paletki… Zamiast komputera czy odtwarzacza mp3 zabierz ze sobą dobry humor oraz chęć do współpracy z innymi. Zachęcamy wszystkich uzdolnionych muzycznie, by przywieźli także swoje instrumenty.

Jeśli masz problemy ze zdrowiem; jesteś na coś uczulona/uczulony lub zażywasz leki, prosimy, byś przywiozła/przywiózł je ze sobą, a Twoi rodzice, by wyraźnie odnotowali to na karcie uczestnictwa, podając: na co jesteś uczulona/uczulony, jakie leki zażywasz oraz dokładnie określili ich dawkowanie.

 

Zapisz się!

Aby wziąć udział w rekolekcjach przejdź do zapisów: Zapisy