Zaproszenie

Nuda? Dom, komputer, telewizor… Wciąż to samo, zero nowości i urozmaiceń? Wstajesz rano i wiesz, że nic Cię dziś nie zaskoczy?

Jeśli odpowiadasz „tak” i odnajdujesz tu scenariusz Twojego wakacyjnego życia, a w dodatku coraz mniej Ci się to podoba, to dobrze trafiłeś!

Mamy dla Ciebie propozycję. Sposób na przeżycie dwóch wakacyjnych tygodni „trochę inaczej”. Sposób, który nieźle w Twoim życiu namiesza!

 

Dlaczego warto?

Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Warto więc zaryzykować. Co możemy Ci obiecać? Na pewno dobrą zabawę, na pewno nowe, ciekawe znajomości, a już na pewno i przede wszystkim czas spędzony poza domem, z dala od rodziców i rodzeństwa – czas dla Ciebie. Jako że jest to wyjazd rekolekcyjny, nie obędzie się też bez podreperowania tego, co nosisz w sobie. Piętnaście dni oazy wakacyjnej da Ci szansę, aby bardziej poznać i doświadczyć Pana Boga. Zobaczysz, że On naprawdę jest! Na pewno znajdziesz też odpowiedzi na pytania odnośnie wiary, modlitwy czy Kościoła, które być może już dawno chodzą Ci po głowie, a których nie masz gdzie i komu zadać. Biorąc udział w rekolekcjach, zaczniesz też fascynująca drogę – rozwijanie swojej osobowości, charakteru i duchowości we wspólnocie Ruchu Światło-Życie, popularnie zwanym Oazą.

 

Na czym to polega?

Być może zastanawiasz się „czym to się je?”. Rzucamy więc kilka słów o tym, na co wspólnie zagospodarujemy wspomniane dwa tygodnie wakacji. Rekolekcje oazowe to czas, który poświęcimy m.in. na modlitwę, a także na formację – spotykanie się w małej grupie z rówieśnikami i rozmowy na tematy mniej lub bardziej poważne. Znajdzie się również czas wolny, który będziesz mógł samodzielnie zaplanować. Wieczorami zazwyczaj przychodzi czas na wspólną zabawę i poznawanie siebie, a wszystko to oczywiście przeplatane posiłkami, nocnym snem i elementami pracy w przeróżnych formach.

 

Co ze sobą zabrać?

Laptop, mp3-ka i komórka – to na pewno nie jest sprzęt, który znajduje się na liście rzeczy potrzebnych na oazie wakacyjnej. Co na pewno Ci się przyda? Przede wszystkim Pismo Święte, bo będzie podstawową „lekturą” na naszym wyjeździe. Zabierz też ze sobą „Drogę do nieba” i różaniec – to będzie już komplet „rzeczy pobożnych”. Z przedmiotów bardziej przyziemnych przyda się na pewno śpiwór, obuwie zmienne i coś przeciwdeszczowego, a także właściwy strój na Mszę Świętą (chłopcy – długie spodnie, dziewczyny – spódnice za kolana oraz bluzki z przyzwoitym dekoltem). Jeśli grasz na jakimś instrumencie, zabierz go koniecznie ze sobą. Chcemy poznać Twój talent!

 

Zapisz się!

Aby wziąć udział w rekolekcjach przejdź do zapisów: Zapisy