Rekolekcje Ewangelizacyjne w Św. Marcinie w Tarnowskich Górach.

Ostatnie dni lutego, oprócz bardzo wyczekiwanych symptomów wiosny, przyniosły w parafii Św. Marcina w Starych Tarnowicach, ożywczy powiew Ducha Świętego.W dniach 26-28 lutego i 1 marca w tutejszej parafii odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne. W skład zespołu ewangelizacyjnego weszła tarnogórska młodzież oazowa, członkowie Domowego Kościoła i przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym wspólnoty Paschy z parafii św. Piotra i Pawła. O  czterech prawach życia duchowego: Bożej miłości, ludzkim grzechu i o tym jak Pan Bóg pokonał nasz grzech, z wielką pasją głosił ksiądz Tomasz Rak.

W ramach nabożeństw ewangelizacyjnych, które odbywały się od czwartku do niedzieli,  mogliśmy wysłuchać wielu świadectw, zarówno młodzieży jak i dorosłych, o tym jak Pan Bóg działa w ich życiu, a także zobaczyć przejmujące w swoim wyrazie pantomimy, przygotowane przez młodzież oazową z Babrownik i Strzybnicy.

Kulminacyjnym momentem rekolekcji, była w sobotę wieczorem, uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, którejprzewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Żak, a podczas której przyjęliśmy Pana Jezusa, jako swego Pana i Zbawiciela. Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Eucharystia w niedzielę 1 marca o godz. 12-tej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk moderator generalny Ruchu Światło-Życie, który podczas homilii wspominał rekolekcje ewangelizacyjne, które odbywały się w tej parafii, ponad 30 lat temu a w których sam uczestniczył.

W 1983 roku ok. godz. 20.30 w tym kościele przyjmowałem Jezusa, jako swego Pana i Zbawiciela. To, że dzisiaj tu przed wami stoję, jest między innymi owocem tych właśnie rekolekcji. Dlatego tym bardziej dzisiaj nie mogło mnie tu zabraknąć.” stwierdził, z przejęciem, ks. bp. Adam. Zaraz po Eucharystii zaprosiliśmy parafian ze św. Marcina na naszą Agapę do Domu Kultury „Jubilat” . Spotkanie to było jednocześnie Rejonowym Dniem Wspólnoty naszego Ruchu.

Z pod kościoła dla parafian, którzy mogli by mieć kłopot z szybkim dotarciem do „Jubilata” podstawiony został autokar.  Był to czas prawdziwego świętowania i dzielenia się owocami rekolekcji. Podczas Agapy nie mogło zabraknąć naszych kapłanów, ks. Bp Adama Wodarczyka, ks. prob. Krzysztofa Żaka jak i głoszącego rekolekcje ks. Tomasza Raka.

W przeciągu trzech dni rekolekcji ewangelizacyjnych w św. Marcinie, w posługę zespołu ewangelizacyjnego, zaangażowanych było prawie 70 osób z naszego rejonu. Wszystkim zaangażowanym diakoniom, muzycznej, modlitwy, technicznej… i wspólnocie „Paschy” oraz wspomagającym nas parafianom,  dziękujemy za ich poświęcenie i składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Podczas spotkań w małych grupach, które podsumowywały, każdy dzień rekolekcji, my jako animatorzy obserwowaliśmy wielki „głód wspólnoty” wśród spotykających się z nami ludzi.

Na pierwsze z czterech spotkań po ewangelizacyjnych, na które zapraszaliśmy podczas rekolekcji, już na wtorek 3 marca po mszy wieczornej, do salki przy parafialnej, przyszło ponad dwadzieścia osób głodnych wspólnoty i rozmowy o Panu Bogu.

Za te dni radosnego bycia z Panem i napełniania się Jego Miłością,  Chwała Panu!

pantomima

ZDJĘCIA

Wpisał : Grzegorz Machoń

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.