Zaproszenie

„Życie rodzi się z życia. Tylko żywi ludzie opanowani pewną ideą, ludzie dysponujący określoną metodą i odpowiednimi środkami mogą ratować życie, mogą je szerzyć i doprowadzić do rozkwitu”
ks. Franciszek Blachnicki

Szkoła Animatora to propozycja zasadniczo skierowana dla osób po III st., które chcą pogłębić swoją świadomość Charyzmatu Światło-Życie oraz uzyskać szerszą perspektywę spojrzenia na nasz Ruch. Jest to także miejsce pracy nad własnym warsztatem animatorskim. Chcemy Cię serdecznie zaprosić do udziału w tej drodze i do współtworzenia z nami tej przestrzeni przez kolejne dwa lata. Jesteśmy tutaj, aby Ci służyć.

Program programem, a najważniejsi w Szkole są ludzie. Jest ona świetną okazją do wielu nieformalnych rozmów i wymiany doświadczeń. Niejedna inicjatywa diecezjalna narodziła się w tym miejscu.

Jak to wygląda?

Szkoła trwa przez 2 lata. W każdym roku spotykamy się na 5 zjazdach, które trwają od piątku wieczorem do niedzielnego popołudnia. Spotykamy się w domu parafialnym w Babicach. Dojazd staramy się zorganizować tak, aby dla nikogo nie był problemem. Koszt udziału w każdym ze zjazdów to 35zł (ale jeżeli finanse miałyby być przeszkodą - dogadamy się!).

Jak w każdej szkole, tak i u nas, mamy „przedmioty”, które grupują materiał. Warto rzucić okiem jak to wygląda:

Punkt Czas trwania Rok I Rok II
Msza Święta 60 min. Tak Tak
Kolokwium 30 min. Tak Tak
Spotkanie grupowe 1 godz. 15 min. Tak Tak
Szkoła duchowości 45 min. Tak Nie
Wykład podstawowy 1 godz. 15 min. Nie Tak
Spotkanie z gościem 1 godz. 30 min. Tak Tak
Happening kreatywny 1 godz. 30 min. Tak Nie
Szkoła biblijna 45 min. Tak Tak
Historia Kościoła 1 godz. Nie Tak
Szkoła moralna 2 godz. 30 min. Tak Tak
Sakramentologia 30 min. Tak Nie
Szkoła dogmatyczna 45 min. Nie Tak
Namiot Spotkania 45 min. Tak Tak
Modlitwa wieczorna 45 min. Tak Tak
Pogodny wieczór 45 min. Tak Tak

To oznacza, że w trakcie pierwszego roku punkty dnia zajmują 12 godzin i 30 minut, a w drugim roku tylko 15 minut więcej.

Szkoła Animatora jest związana mocno z Błogosławieństwem na Animatora Ruchu. Szczegóły są opisane w regulaminie szkoły animatora.

Zgłoszenie

Jeżeli chcesz wziąć udział w Szkole Animatora skontaktuj się z nami. Jeżeli chcesz o coś zapytać, upewnić się, że to propozycja dla Ciebie - umówmy się na kawę :). Na zgłoszenia się na Szkołę czekamy do 29 września.

Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego
Niestety coś poszło nie po naszej myśli. Prosimy spróbować później.